Zbrojnice

10. května 2017 v 21:24 | Radek |  Stavby na Barbarské osadě
Zbrojnice

Autor a realizátor stavby : Radek

Je to vlastně tradiční Norský dřevěný dům bez oplnkování, akorát zvednutý ze země a zmenšený tak na třetinu velikosti, to jest zhruba 3x6 metru.
Základy budou řešeny betonovými patkami a trny, na které se do usadí zhruba 40 centimetrů široká a 10 centimetrů tlustá prkna která v budoucnu ponesou podlahu. Až toto bude, na trny trčící zkrz již položené součásti stále ještě asi 50 centimetrů se nasadí nosné trámy - předvrtané obvodové kulatiny odhadem tak 35 centimetrů tlusté. Do těch se podélně vyřežou deset centimetrů hluboké a 15 centimetrů široké drážky, do kterých se odvrchu budou sesazovat kuláče přiměřené tlouštky zhruba do úrovně pasu.
V této úrovni se do horního kuláče vytesají další drážky na rámy oken a kuláče se doskládají do plné výšky dvou metrů. (předběžně to vypadá na jedinou stavbu kde se mamut nebude muset ohýbat 😀)
Nahoru přijde identický rám s podlahou jako je ten spodní, s výjimkou výřezů pro trámy nesoucí krov, a díru v podlaze pro průlez s žebříkem a s výztuhami.
Konstrukci střechy tvoří hlavní trám na třech nosných a krov který je ostatně vidět na obrázku. Na ten mám v úmyslu položit skládanou plechovou a na ni zelenou střechu. V projektu zatím není zahrnutý krb ani kamna, okna nebo dveře (i když počítám s klasickými okenicemi a dveřmi na kožených závěsech) ale to se uvidí dle situace a ještě to není domyšlené, na akcích je stavba schopná pojmout asi 10 až 15 lidí a účel jsem zatím nevymyslel, ale pohrávám si s myšlenkou zbrojnice, kovárna by se vedle vyjímala pěkně. 🙂 🙂

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama