Ostara - 24-26.3. 2017 Valhalla

13. ledna 2017 v 13:14 |  Kalendář akcí na Osadě
Hlavní svátek se bude slavit 25.3.

Ostara je starý germánský pohanský svátek jarní rovnodennosti obvykle 21. - 22. března. Další názvy: Jarní rovnodennost, Alban Eiler, Eostre, Jarovít. Jméno souvisí s norskou bohyní plodnosti Ostarou (Eostre, anglicky Velikonoce = Easter).


Frigg jako Ostara - Carl Emil Doepler (1824-1905)[1]
Bůh je na jaře ve svém divokém aspektu pána zeleného lesa. Je Rohatým Bohem lovu, který se volný a svobodný prohání po hlubokých lesích vybaven jen svým mocným kopím. Bohyně, která se vrátila z podsvětí, nyní chodí volně po zemi a prochází se pod stromy a hvězdami. Také ona je volná, nespoutaná a svobodná. Mluvíme o ní jako o panenské lovkyni, která přináší do světa čirou radost a mládí čerstvě narozeného jara. Její krok je lehký jako krok bílé laně a kde se její bosé nohy dotýkají země, tam rozkvétají květy a zelenají se stromy. A jedné noci, když zrovna svítí jasný měsíc a nebe je plné hvězd, mladý Rohatý Bůh potká Panenskou lovkyni a zamilují se do sebe na první pohled. Dívají se jeden na druhého v němé úžasu a překvapení a blíží se jeden ke druhému. Podle učení velké části tradic se spolu také pomilují a od toho okamžiku se prohánějí po lesích společně. Oba jsou mladí a divocí, nezatíženi zodpovědností, myšlením a břemenem starostí o tento svět. K tomu lze dodat, že pro Boha tímto svátek začíná nejradostnější období kola roku, neboť po beltainu a především po letním slunovratu začínají jeho krušné časy a ani po tom už to nebude lepší...


Letos bude oslava Ostary spojená s akcí Valhalla na barbarské osadě. Bude se jednat o víkendovou larp akci shistorickým laděním. Info zde:

Čas se nachýlil. Popadni svou nejlepší zbraň, láhev lahodného moku, ženu za vlasy a doraž na Barbarskou osadu, kde se tohoto času uskuteční srocení všech seveřanů, barbarů a divokých lesních bytostí!

Po tři dny se budeme od úsvitu do úsvitu věnovat činnostem, které činí z každého muže toho nejlepšího válečníka a hrdinu- budeme z plna hrdla pít a žrát, zpívat, s ženami dovádět a tančit....ale budeme se i zocelování v podobě válečných disciplín věnovat- nemine nás aréna, hod kládou, střelba z luku a podobné ušlechtilé kratochvíle!

Tato akce jest menším vydáním za Severskou noc, která letos bohužel tak jak ji známe nebude. Valhalla bude spíše srocením a potlachem barbarů, hlavně v duchu setkání, pospolitosti a pohody. Neočekávejte žádné hroty a soupeření, jde spíše o to pobavit se a připomenout si, co nás všechny jednou čeká- nekonečná hostina ve Valhalle !!!

Doraž tedy již v pátek na Osadu, vem si nějaký ten plátěný příbytek, ideálně v podobě pěkného historického/fantasy stanu, svou zbroj, zbraň, žrádlo a mok co je ti libo (čím více tím lépe) a hlavně nezapomeň chrabrost, výřečnost a dobrou náladu!

Na místě bude též hospoda s nějakým lahvovým pivem, žvancem a tvrdými pijatikami, ale příliš na to nespoléhej a dobře se zásob, neb žízeň bude veliká!

Kdož máte hudební nástroje tak neváhejte vzít, uspořádáme veselku sobě vlastní !

Jak na místo? Zde jest odkaz na barbarskou osadu, kde je přesná mapka jak se k nám dostat http://barbarska-osada.blog.cz/

HLAVNĚ NEPARKUJTE NA OKOLNÍCH POZEMCÍCH NEBO V DĚDINÁCH, MÁME PARKOVIŠTĚ PŘÍMO NA POZEMKU OSADY, DĚKUJEME !!!!

Těšíme se !!!

Mamut, Hektor a Dežon

Program a pravidla klání:

Pravidla:


Kostýmová povinnost: je vhodné na tuto akci mít alespoň základní fantasy či hïstorizující kostým po celou dobu akce.

Ubytování: vlastní ve stanech, ideálně dobových.

Strava a pití: bude hospoda s pivem, medovinou a nějakým tím tvrdým. Jídlo možná taky, ale radši se zásobte sami.


Během celé akce se budou přítomní válečníci účastnit dle své chuti různých disciplín, za které se budou dát získat vítězné body v podobě speciálních kamínků. Vždy za první místo získáte 3 kamínky, za druhé 2 a za třetí 1.

Kdo na konci akce bude mít nejvíce kamínků, stává se mocným severským válečníkem !!! A kdo bude pít a udělá největší bordel v dobrým slova smyslu a vytvoří tak nějakou dobrou historku, bude vyhlášen největším severským ožbrundou !!! Ceny za obojí budou zatím tajemstvím...

Kamínky se mohou libovolně darovat či směňovat, můžete i vyzvat někoho na souboj o kameny, pokud jej přijme. Orgové můžou někomu dát kamínek za správné barbarské chování.
Po celou dobu se bojuje larpovými měkčenými zbraněmi.


Program:

Pátek- příjezd, pozdravení se s přáteli a nepřáteli, první medovina, veselka. Proběhne první disciplína a tou se stane pití piva na ex.

Sobota- 12.00 aréna- další disciplína- budou klasické duely, skupiny, brutaly a v případě zájmu a dostatku vybavení i kekel.
15.00- střelba z luku- každý 3 šípy na terč- kdo bude mít více středů, vyhrává.
16.30 - přetahovaná- dvě grupy, jedno lano...klasika.
17.30 hod kladivem
20.00 obřad Ostary a uctění bohů pod vedením Druida Dorana
po 21.00 Velký oheň, vyhlášení vítězů a veselice až do rána !!!

Neděle- úklid , rozlučka a trudná pouť k domovu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama