Prosinec 2016

Zimní slunovrat 2016- 21.12. 2016 na Barbarské osadě

11. prosince 2016 v 18:15 | Mamut |  Kalendář akcí na Osadě
Slunce se nyní vrací a dny se začnou prodlužovat, je tedy čas obětovat Bohům za jejich štědrost a promyslet svá přání, která chcete v slunné části roku zrealizovat. Také jest to chvíle setkání s přáteli v klidu předvánočním. Za svitu ohně a hvězd pobudeme v náruči Osady, zapějeme mnohé písně a poveselíme se, tak jak se sluší a patří!

Sraz kolem 19.00 na Osadě, ve 20.00 začne rituál. Chápeme, že je to všední den a spousta z vás nebude moct, ale bohužel není obřad kam přesunout, neb v pátek už jsou vánoce skoro. Je ale dobré, že z Brna jste na místě za chvilku a poslední bus jede ve 22.40 z Lesního hlubokého, takže se stihnete v pohodě vrátit a připravit na další den... Po obřadu bude samozřejmě menší hostina a popíjení lahodných moků ve vytopené maringotce, kde je možnost přespat ve vlastním spacáku...Takže dobré pitivo, hudební nástroje, nějaké dobroty a dobrou náladu sebou :-)
Rituál bude probíhat tradičně univerzálně pohansky. Oslovil jsem Druida Dorana, který však neví, zda se bude moci účastnit, takže možná se role žrece zhostí někdo jiný. Bude to ale každopádně dobré :-)

Moc se na vás těšíme!

Mamut