Listopad 2016

Mamutova noční blitka aneb úvaha o světě

3. listopadu 2016 v 2:14 | Mamut |  Opilý skald
Přemýšleli jste někdy nad tím, jestli svět, ve kterém žijete, má nějaký smysl a logiku? Zvažovali jste někdy to, jestli vůbec má smysl se v něm nějak angažovat a žít? Jistě, smysl to má, protože určitě potřebujete získat chcechtáky na jídlo, bydlení a podobný věci...ale co takhle něco vyššího?
Zjistil jsem, že spousta lidí o tomhle vůbec nepřemýšlí- prostě jen fungují. Ale není to psycho? Vždyť přece je to tady úplně na hlavu, vemte si to- auta co otravují vzduch a ničí planetu (přitom patent na elektromobily byl zaregistrován a v devadesátých letech dokonce v amarice bylo pár elektro stanic), politiky co nám lžou, systém moci, kde silnější vítězí...Ptal se vás někdy někdo na něco? Nebylo to tak, že vás vrazili do školy, tam vás naočkovali tím, co oni chtějí a říkali vám, že když budete hodní tak se budete mít dobře? A je to tak? Jasně, mnozí z vás určitě mají dobrou práci a jsou happy, ale dá se to říct o zbytku planety? Jestli je vám zbytek lidí na této zemi u zadku tak ani nečtěte zbytek tohoto článku a běžte do pr-le. Prostě jsme tu všichni. A proč jsou stále v 21.století války a násilí? Řeknu vám to bez příkras- protože JIM se to hodí. Oni ONI jsou ti, kteří nám vládnou. Podívejte se na to takhle- každá struktura, počínaje fotbalovým manšaftem a firmou konče, má své šéfy. Šéfové, výrazní lidi, exhibicionisti...to je už jedno, ale vždycky zkrátka tomu někdo šéfuje. No a tito lidi jsou i v celosvětovém společenství. Je to potvrzeno i sociology- je to prostě tak. Pokud mi nevěříte, nastudujte si dějiny- oni se chovali vždycky stejně. Nebo ste snad viděli, že by někomu šlo opravdu o blaho lidu? Ale kde že....
Tak to zkrátka je. Hraje se podle jejich pravidel a pokaždé, když vyjdu na ulici, si na to vzpomenu. Spousta smradu, smogu, zbytečných reklam a nešťastných lidí...kde to kurva sme? Myslím že společnost by šla zařídit na jiných principech než je zisk a sobeckost. Co třeba na pochopení, toleranci, radosti a vzájemném respektu?
Tyto myšlenky mě vždy vedly k idei Osady- místa,kde tomu bude jinak. Místa, kde se lidé budou radovat a žít, opravdu žít a nejen přežívat. Místa, kde se konečně lidi projeví takoví, jací jsou, bez všech klamů a naučených vzorců. Jak toho ale docílit? To nechám na vás...pokud ste se dočetli až sem a máte chuť diskutovat, napište na mail barbarska-osada@email.cz , budu rád za každý podnět.
Zkrátka chci najít rozumější smysl života než je přežívání v betonové zástavbě a bezduchá honba za penězi.
Opravdu jste si jistí, že svět, ve kterém žijeme, pochází z dobrého úmyslu?
Vysnili byste si takovýto svět?
Vždyť realita je odraz našich myslí- každý nejdřív něco vymyslí a až pak to zrealizuje. Jak je tedy možné to, co tu je nyní?
Mysleme!