Jak jsme cestu zřizovali

7. října 2016 v 13:07 |  NOVINKYV rámci osidlování Osady jsme se společně s elektřinou a studnou rozhodli udělat také pořádnou příjezdovou cestu. Po několika zapadlých autech (moc děkujeme všem, kteří nám pomáhali traktorem zapadlíky vytahovat) jsme si uvědomili, že bez cesty se na Osadu opravdu nikdo nedostane...

Po důkladné úvaze jsme se rozhodli pro štěrkovanou variantu- 15 cm štěrku, z toho půlka vespod hrubého a na vrch jemného. Najali jsme tedy bagr, který vykopal na prvních padesáti metrech cesty asi dvaceticentimetrovou "vaničku", do které se štěrk nasype. No a pak jsme tedy už jen udělali konkurz kamanolomů a vybrali ten nejlevnější (mysleli jsme i na dopravu).

V pondělí 3.října 2016 k nám konečně dojela tatrovka s hrubým štěrkem, abysme otestovali, co to udělá. No a o zábavu bylo postaráno! Nejdřív pan řidič zajel na můj pokyn do údolí, kde jsme ale zjistili, že se celá souprava (ano, byla to tatrovka s vlečkou) nemůže otočit. Řidič nejdřív vyskočil z kabiny a začal nadávat, jak je to možné a co sme to za lidi. Poté, co zprdl svého šéfa po telefonu jsme začli hledat řešení. To, že zajede až přímo na Osadu, jsme vyloučili rovnou (kdyby zapadla tatrovka, tak to pak jedině jeřáb :-D ) a tak jsme se rozhodli, že poté co se otočí u sousedů na dvoře (kde jsme ještě na zdvořilé požádání museli odtáhnout traktor, který zavazel v trajektorii soupravy) se štěrk složí poblíž cesty, která vede k nám. Mno tak se to tedy uskutečnilo, jak můžete vidět na fotkách, ale tím to neskončilo- auto nemohlo vyjet kopec, tak jsme přecejen museli zavolat traktor, který jsem šel do dědiny shánět jen tak na blint. Naštěstí jsem našel hodného pána, který byl ochoten nám pomoci. Tak jsme tedy s pomocí traktoru vytáhli již prázdnou tatrovku nahoru do dědiny a pan řidič se s námi s radostí rozloučil. Všichni jsme se tomu nakonec zasmáli a v žertu jsme si slíbili, že si ho opět vyžádáme až bude další dodávka :-)
Mno tak to by tak bylo, věřte mi že jsem se docela zapotil! Ale uvědomil jsem si u toho jednu věc- bez hodných lidí jste opravdu nahraní. Myslel jsem si dřív, jak všechnbo zvládnu sám, ale opravdu je to jen iluze. Děkuji bohům, že máme tak hodné sousedy, neboť zlý soused vám opravdu může udělat ze života peklo :-)

Takže dobrá rada na závěr- neserte lidi :-)

Mamut
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Radek Radek | 7. října 2016 v 15:14 | Reagovat

Bohové, škoda že jsem to neviděl :D

2 Antilistí Antilistí | E-mail | Web | 11. října 2016 v 10:50 | Reagovat

Antilistí radí :
Lidi si naserte  
pak po nich nic nechtějte
máte od nich klid
a v klidu bez civilizace žít...

Pokud narazíš na nějaké bohaté lidi - tak mám v záloze pár projektů, které by je mohly nasrat / tak by to stálo za to je se mnou seznámit ... P.tr

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama